школаТ   И   Н   Е   Й   Д   Ж   Е   Р   Ыучитель

Д Л Я    Т Е Х,    К Т О    У Ч И Т С Я    И    У Ч И Т
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS  Главная | Мой профиль | Выход                        Суббота, 05.09.2015, 10:40:50

РЕФЕРАТЫ  СОЧИНЕНИЯ  ЗВОНОК НА УРОК  ТЕСТЫ  ЧУДИКИ  ЗАНИМАТЕЛЬНЫЙ УРОК  ТОПИКИ ПО ИН. ЯЗ.  ЭКЗАМЕНЫ  ВЕЛИКОЛЕПНАЯ СОТНЯ  РОДИТЕЛЬСКОЕ СОБРАНИЕ  КРОССВОРДЫ К УРОКАМ

МЕНЮ САЙТА
ОТКРЫТЫЙ УРОК

РУССКИЙ ЯЗЫК

УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА

МАТЕМАТИКА

ИСТОРИЯ

ФИЗИКА

БИОЛОГИЯ

ХИМИЯ

ГЕОГРАФИЯ

АСТРОНОМИЯ

ИНФОРМАТИКА

ОБЖ

ЭКОНОМИКА

ЭКОЛОГИЯ

ФИЗКУЛЬТУРА

МУЗЫКА

ИЗО

НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА

ТЕХНОЛОГИЯ

ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА

КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО

АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ

ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

ПСИХОЛОГИЯ

МХК

ОСНОВЫ ПРАВА

РАНДЕВУ СО ЗНАНИЯМИ
ИСТОРИЯ
МАТЕМАТИКА - ЦАРИЦА НАУК
БИОЛОГИЯ
ФИЗИКА
АСТРОНОМИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ АСТРОНОМИЯ

ЗАГАДОЧНАЯ СОЛНЕЧНАЯ СИСТЕМА

АСТРОНОМИЯ В ВОПРОСАХ И ОТВЕТАХ

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ АСТРОНОМИЯ В КАРТИНКАХ

УДИВИТЕЛЬНАЯ КОСМОЛОГИЯ

ХИМИЯ
ПАТРИОТИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ
Категории раздела
РУССКИЙ ЯЗЫК [419]
УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК [258]
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ [532]
РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА [701]
УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА [264]
ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА [190]
МАТЕМАТИКА [318]
ИСТОРИЯ [326]
ФИЗИКА [231]
БИОЛОГИЯ [372]
ХИМИЯ [262]
ГЕОГРАФИЯ [248]
АСТРОНОМИЯ [67]
ИНФОРМАТИКА [214]
О Б Ж [213]
ЭКОНОМИКА [98]
ЭКОЛОГИЯ [147]
ФИЗКУЛЬТУРА [266]
МУЗЫКА [186]
ИЗО [219]
НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА [841]
ТЕХНОЛОГИЯ [197]
ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА [371]
КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО [212]
АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ [168]
ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ [13]
ПСИХОЛОГИЯ [65]
МХК [73]
ОСНОВЫ ПРАВА [62]
Статистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0
Форма входа

Главная » Файлы » ОТКРЫТЫЙ УРОК » УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ «КУДЛАЙ»
27.04.2011, 09:44:28

Мета: розвивати творчу рефлексію учнів, уміння самостійно мислити; удосконалити практичні вміння обґрунтовува­ти розділові знаки шляхом формулювання пунктуаційних правил, самостійно виправляти орфографічні й пунктуа­ційні помилки; виховувати культуру усного й писемного мовлення п'ятикласників.

Тип уроку: урок аналізу контрольної роботи.


ХІД   УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності п'ятикласників. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

III. Вступне слово вчителя

1. Загальна характеристика результатів контрольного диктанту.

2. Оголошення навчальних балів за контрольний диктант та коментар учнівських робіт.

IV. Бесіда про характер помилок і недоліків. Колективна робота над типовими помилками

Колективний пошук

1. Визначити, які речення за метою висловлювання використано в тексті диктанту. Виписати питальні речення, назвати вид пунктограми (знак питання у кінці питальних речень).

1) Бо якби був, то хіба собака від нього пішов би? 2) Може, просив їсти? 3) І в кого це ти, Кудлаю, такий боягуз удався?

2. Знайти речення, в яких однорідні члени з'єднані за допомогою сполуч­ника і (й). Визначити вид членів речення (головні чи другорядні). Пояс­нити відсутність коми між однорідними членами в поданих реченнях. 1) Стояв і повискував нетерпляче. 2) Собака стояв під воротами і не­змигно дивився на хліб у мене в руках. 3) Поклав хліб на сніг коло порога й одійшов до повітки. 4) Собака кинувся до нього й умить проковтнув.

3. Виписати речення, в яких між однорідними членами ставиться кома. Пояснити наявність коми в цих реченнях.

1) Великий, кудлатий, з сумними очима. 2) Я заскочив до хати, одрізав окраєць хліба, старанно намазав його маслом.

4. Прочитати речення зі вставними словами, додержуючись правильної інтонації. Довести, як виділяються вставні слова на письмі.

1) Я заговорив до нього, але він, звичайно, мовчав. 2) Може, про­сив їсти?

Дібрати синоніми до вставних слів, записати їх.

5. Знайти у тексті диктанту речення, що відповідають поданим схемам: 1) [ ], а [ ]. 2) [ ], [що ]. 3) [ ], [які ]. 4) [ ], але [ ].

З'ясувати, що з'єднують сполучники у цих реченнях. Сформулювати пунктуаційне правило.

6. Записати речення з прямою мовою. Пояснити розділові знаки в ньо­му. З'ясувати, чим ускладнена пряма мова.

«І в кого це ти, Кудлаю, такий боягуз удався?» — запитав я ображено.

Перебудувати речення так, щоб воно відповідало схемі: А: «П?» По­тім записати речення з прямою мовою у формі репліки діалогу. По­яснити розділові знаки.

Словниковий диктант

Записати слова під диктовку вчителя й пояснити орфограми в них. Прибитися, Кудлай, вийти, великий, не віриться, господар, відда­ний, повискувати, нетерпляче, окраєць, старанно, незмигно, повітка.

Назвати слова, що відповідають на питання як? Пояснити значення слова незмигно.

V. Індивідуальна робота п'ятикласників над власними помилками, допущеними в тексті диктанту

Виписати слова, в яких допущено орфографічні помилки. Запам'я­тати їх правопис.

Записати речення, в яких допущено пунктуаційні помилки. Пояс­нити вживання розділових знаків або їх відсутність у синтаксичних конструкціях.

Підбиття підсумків роботи

Домашнє завдання

Записати під диктовку уривок з твору Василя Короліва-Старого «Хуха-Моховинка» від слів «Одного дня в хліві трапилось нещастя» до слів «... не могла їй нічим допомогти». Перевірити написане й винес­ти на поля умовні позначення орфографічних і пунктуаційних помилок. Підрахувати загальну кількість помилок, пояснити їх суть.

Категория: УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК | Добавил: tineydgers | Теги: для вчителя, українська мова, план-конспект уроку, Урок української мови, скачати безкоштовно, урок украинского языка, відкритий урок
Просмотров: 1359 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1

УЧИТЕЛЬСКАЯ
МОСКВОВЕДЕНИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ

ЗНАКОМИМСЯ С МОСКВОЙ

ПРОГУЛКИ ПО ДОПЕТРОВСКОЙ МОСКВЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ. БАЗОВЫЙ УРОВЕНЬ. 10 КЛАСС

УДИВИТЕЛЬНАЯ ИСТОРИЯ ЗЕМЛИ

ИСТОРИЯ ОСВОЕНИЯ ЗЕМЛИ

УДИВИТЕЛЬНЫЕ ОТКРЫТИЯ

ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОБО ВСЕМ НА СВЕТЕ
ПОЗНАВАТЕЛЬНО И ЗАНИМАТЕЛЬНО

ДИКОВИНКИ СО ВСЕГО МИРА

УДИВИТЕЛЬНАЯ ЛОГИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ ПСИХОЛОГИЯ

МИНЕРАЛЫ И ДРАГОЦЕННЫЕ КАМНИ

УДИВИТЕЛЬНАЯ АРХЕОЛОГИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ ПАЛЕОНТОЛОГИЯ

БЕСЕДА ПО ДУШАМ С ТИНЕЙДЖЕРАМИ

МЕЖДУ НАМИ ДЕВОЧКАМИ

МЕЖДУ НАМИ МАЛЬЧИКАМИ

НАС ЖДЕТ ЭКЗАМЕН

ПОДРОСТКАМ О ПЕРЕХОДНОМ ВОЗРАСТЕ

Поиск
Н А Ш И   Д Р У З Ь Я
























ЧАРОВНИЦА




ПОЗНАЙКО

Презентации к урокам





Нитки - в дело!
 


ВНИМАНИЕ
УВАЖАЕМЫЕ ГОСТИ!
Наш сайт обновляется ежедневно. заходите к нам чаще, будем рады.
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2015
    Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru TOP.zp.ua Каталог сайтов и статей iLinks.RU Каталог сайтов Bi0